Bireysel Eğitimler

KOÇLUK EĞİTİMLERİ > Nefes Koçluğu

Nefes koçluğu katılımcıların öğrenme kapasitesini genişleten, kişisel performanslarını artıran ve yaşam kalitelerinin geliştiren bir programdır.
Nefes koçluğu ile danışanınız iyi odaklanabilir ve istediği hedefe doğru gitmek için yapmak istediklerine konsantre olabilir. Uygulamaların desteği ile danışan zamanını verimli kullanmaya başlayacaktır.
Yaşama karşı pozitif, esnek ve hoşgörülü olacak, ayrıca kendine güvenen, sevgisini ve saygısını yükselten, aile, sosyal ve iş ortamında ilişkilerini geliştiren bir birey olacaktır.

Ayrıca nefes uygulamaları, duygu, düşünce ve hareketlerde değişim, dönüşüm ve yenilenme amaçlayan bir çalışmadır.

Nefes Koçu danışanın var olan potansiyelini ve yeteneklerini keşfeder. Kendi iç gücüne inanmasını, kendi güçlü yanlarına sahip çıkmasına destek olur.
Danışanın hedef belirlemesi ve bu hedef için en uygun yolları görebilmesine destek verir.
Danışanın sınırlayıcı inançlarının farkına varmasını, kendi kişilik özelliklerini fark edilmesinde yanında olur.
Danışan kendi çözüm ve stratejilerini tespit edecek yeterliliğe gelir.

Nefes teknikleri programı, koçluk uygulamaları ile birlikte anlatılmaktadır. Katılımcılarımıza koçluk bakış açısı sunulmakta ve uygulamaların desteği ile stres yönetimi, depresyon, uykusuzluk, sinir sistemini rahatlatan, odaklanma ve farkındalık yaratan nefes teknikleri desteği öğretilmektedir. Ayrıca program, olumlamalar, canlandırmalar ve meditasyonlarla daha zengin hale gelmiştir.
Nefes koçluğu programı 5 gündür.