Oğuz Saygın

Oğuz Saygın

Kişisel Gelişim ve NLP uzmanı olan Oğuz Saygın, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi mezunudur. Anthony Robbins’in hocası “ilk Master Trainer” Dr. Wyatt Woodsmall’dan eğitim alarak NLP Trainer olmuştur.

INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. Ayrıca Master Trainer Robert Smith ve Debra Wylde ile çalışmalar yapmıştır. 2008 yılında Düşünce Akademisi’ni kurmuştur.

1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce dershane, kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır.

Akdeniz, Dokuz Eylül, Ege, Fatih, Gazi, İstanbul, İstanbul Teknik, Maltepe, Marmara, Okan, Uludağ Üniversiteleri yanında altmışın üzerinde ilde; Almanya, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Kırgızistan gibi Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde eğitimler vermiştir.

Seminerleri arasında NLP, Profesyonel Koçluk, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Etkili Takım Çalışması, Etkin Yöneticilik ve Liderlik, Akıllı Hafıza Teknikleri, Zaman Yönetimi, İşyerinde Yüksek Motivasyon ve NLP İlkeleri ile Satış sayılabilir.

Manisa Şehzadeler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen çocuk üniversiteleri projesinin kurucu danışmanlığını yapmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokul’ ları kapsayan bu proje 24 okul ve 2200 öğrenci ile devam etmektedir.

Kitaplarında teoriden çok yaşanmış olaylara ve pratik çözümlere yer veren Oğuz Saygın’ın 1998 yılında yazmış olduğu ilk kitabı Negatif Limanlardan Pozitif Sulara bugüne kadar 98 baskı yapmıştır. Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu kitabı ise 250.000 adet basılmıştır. Son kitaplarından olan A’dan Z’ye Liderlik ise kariyer yolculuğunda eşsiz bir başyapıt olup yoğun ilgi toplamaktadır.

2017 yılında çocuk üniversiteleri ile başlayan süreçte yayınlanmaya başlayan Süper Beyinler Akıl ve Zekâ Oyunları kitap serisi ile çocuklarda sıradışı düşünme becerileri geliştiren ve alanında ilk olan Resfebe kitapları büyük ilgi görmektedir.

Uzun yılar profesyonelce masa tenisi oynamış, şampiyonluklar kazanmış ve milli takıma sporcular yetiştirmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır

Erhan Tunçay

Erhan Tunçay

1961 doğumlu Erhan Tunçay , Saint-Joseph Fransız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. 1988-1998 yılları arasında Garanti Bankası Genel Müdürlüğünde Pazarlama, Muhabir İlişkiler ve Kurumsal Krediler Birim Müdürlükleri görevlerinde bulundu.Garanti Bankası Aktif-Pasif Komitesi Üyeliği yaptı. Garanti Bankası Moskova Temsilciliği görevini yürüttü
1999-2004 yılları arasında Garanti Sigorta ve Garanti Hayat/Emeklilik şirketlerinin ortak Genel Müdürlüğünü yaptı. Her iki şirketin yeniden yapılanması, organizasyon ve süreçlerin yeniden düzenlenmesi, yeni ürünler ve stratejilerin oluşturulması ve bilgi işlem alt yapısının geliştirilmesi ve Garanti Bankası ile etkin banka sigortacılığı uygulamalarının yerleştirilmesi konularında liderlik yaptı.

Genel Müdürlük yaptığı süre içinde Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

2005-2013 yılları arasında Türkiye Sigorta Şirketleri Birliği nin Genel Sekreterlik görevini yürüttü. Sigorta Sektörünün Hükümet, Bürokrasi ,kamu otoritesi, sektördeki tüm paydaşlar ve yurt dışı ile olan iliişkilerini yönetti. Avrupa Sigorta Birliği’nin İcra Komitesi Üyeliği görevinde bulundu.

Genel Sekreterlik Görevi süresince DASK YK Bşk Yrd, T.Loydu Vakfı YK Bşk Yrd.,Tarım Havuz Kurulu (Tarsim ) YK Üyeliği, Güvence Hesabı YK Bşk Yrd, Sigorta Bilgi Merkezi , Sigortacılık Eğitim Merkezi ,Sigorta Tahkim Kurulu, Türkiye Motorlu Taşıtlar Bürosu ,Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı, Türkiye Kalite Derneği (KALDER ) Yönetim Kurulu Üyelikleri görevlerinde bulundu. Genel Müdür ve Genel Sekreterlik görevleri sırasında konferans, seminer ve bir çok toplantıda konuşmacı ve oturum başkanlıklarında bulundu.

15 yılı üst düzey yönetici ve 25 yıla yakın profesyonel çalışma hayatı süresince etkin yöneticilik, liderlik, satış & pazarlama teknikleri, iletişim , risk analizi , bilanço yönetimi, etkili sunum, performans yönetimi konularında eğitimler aldı. Saygın & Saygın Eğitim Kurumundan Liderlik Ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladı. İş dünyasına çeşitli eğitimler ve seminerler vermekle beraber, Yönetim Danışmanlığı ve Profesyonel Yönetici Koçluğu yapmaktadır.

Mentor
Eğitmen / Yönetim Danışmanı
Profesyonel Yönetici Koçu

Kasım Dinçer Barutcugil

Kasım Dinçer Barutcugil

Dinçer Barutcugil, Ardem Danışmanlık ve Kariyer Merkezinin kurucusu ve yöneticisidir. Atatürk Üniversitesinde mühendislik eğitimi, Anadolu Üniversitesinde İnsan Kaynakları Uzmanlığını ve Marmara Üniversitesi Pazarlama MBA programı eğitimlerini tamamlamıştır. 14 Yıllık çalışma hayatında Ulusal ve uluslararası şirketlerde İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satış Uzmanı ve Ürün uzmanlığı olmak üzere görev yapmıştır. Bu süreçte yurtiçi, yurtdışında bir çok eğitimler almış ve bir çok başarılara imza atmıştır. 2012 yılında bir girişimcilik sevdasıyla Ardem Danışmanlık ve Kariyer Merkezini kurmuş bu alanda faaliyete başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana kişisel gelişim, satış ve pazarlama, yöneticilik, koçluk eğitimleri üzerine bir çok eğitim gerçekleştirmiştir.
2014 yılından sonra bir girişimci olarak Kosgeb akredite eğitmeni olarak 100’ e yakın Uygulamalı Girişimcilik eğitimi vermiş , aynı zamanda AB akredite eğitmeni olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. İş dünyasındaki büyük derneklerle iş birliği yaparak insan kaynaklarının etkin yönetimi ve eğitim süreçlerini yürütmesini sağlamaktadır. Eğitim sürecinin dışında eğitimin hayata geçmesi ve sürdürebilir olması için çeşitli modeller üzerinde çalışmalar sürdürerek eğitim sonrası koçluk modelinin uygulanması, geri bildirimin sağlanması ve eğitim etkinliğinin ölçülmesi temel teşkil edilmektedir. 2013 yılı temmuz ayı itibari ile iş güvenliği uzmanlığını alarak bu alanda risk analizlerinin oluşturulması ve işçi sağlığı ve iş güvenliği temel eğitimlerini uygulamaya başlamıştır.
Gelecek yıllarda hedef uluslararası platformlarda olabilmektir. Bunun ilk adımını 2016 yılının 3. Çeyreğinde İspanyanın Malaga kentinde bulunan Teknopark ile ‘’New Management Models’’ Projesine başlayarak ilk adım atılmıştır. Kişisel Gelişim alanında , Benim Hikayem isimli bir kitap çalışması bulunmaktadır. ‘’ Benim Hikayem’’ ‘’ İyi Yönetici Olmak’’ ‘’Koçum Benim’’ ‘’Hayatın En Önemli Enstrümanı İletişim’’ ‘’Yüreğinin Sesini Dinle’’ vb konu başlıkları üzerine seminerler vermektedir. En büyük hayali bu alanda ulusal ve ulusalararası bir marka olarak bir çok insana fayda sağlayıp onlara dokunabilmektir.

Uzm. Psk. Ekrem Saygın

Uzm. Psk. Ekrem Saygın

İstanbul doğumlu olan Ekrem Saygın, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde öğrencilere yönelik Öğrenmeyi Öğrenme Programı dahilinde Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zihinsel Matematik, Düşünce Haritaları gibi konularda eğitimler vermiş, öğrencilerle okul başarısını artırma, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, vb. konular üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonrasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tam burslu olarak tamamlayarak uzman psikolog ünvanı almıştır.

Mezun olduktan sonra da alanıyla ilgili çok sayıda eğitim almış olup, öğrencilerle bireysel ve grup çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra, yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve koçluk çalışmaları yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir ve çalışmalarında Bilişsel-Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Çeşitli futbol ve basketbol takımlarında mentor/psikolog olarak görev almış olup, masa tenisinde Türkiye dereceleri olan bir sporcu ve antrenördür.

2008 yılında Oğuz Saygın ile birlikte Düşünce Akademisi’ni kurmuştur.

Saygın & Saygın Eğitim ve Danışmanlık’ın kurucularından olup, kurumda uzman psikolog olarak görev almasının yanı sıra başta NLP, Profesyonel Koçluk, kurumsal eğitimler olmak üzere, çeşitli konularda eğitimci olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Sayra Sayar

Sayra Sayar

İstanbul doğumlu olan Sayra SAYAR, lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede İşletme yüksek lisansını yaptı. Bu dönem içerisinde Sivil Toplum Kuruluşları ve İnsan Kaynaklarında Performans Sistemi üzerine üniversite bünyesinde iki akademik araştırma yayınladı.

Akademik çalışmaları sırasında 9-15 yaş deprem çocuklarının rehabilitasyon organizasyonunda görev aldı.

Eğitimini bitirdikten sonra sınava hazırlanan öğrencilerin, sosyal gelişimlerinin takibi ve envanterlerinin uygulanıp değerlendirilmesinde görev aldı. Yapmış olduğu bu çalışmalardan edindiği bilgiler ışığında 9 kişisel gelişim kitapçığının hazırlanmasına destek verdi.
 
İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite üzerine  yapmış olduğu çalışmalar neticesinde  Kurumlara  eğitimler vererek çalışanların iş hayatındaki verimliliklerini  artırmayı başardı.

Sinan BAYRAKTAR

Sinan BAYRAKTAR

İstanbul’da doğdu. İş ve kariyer başlangıcına 1973 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de adım attı. Aynı yıl girdiği (İİTİA) Marmara Üniversitesi İşletme bölümü lisans programını 1979 yılında tamamladı. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptıktan sonra aynı bankanın çeşitli kademelerinde görev alarak, İstanbul’daki büyük şubelerde üst düzey yönetici ve şube Müdürlüğü görevinde bulundu.(Sirkeci,Sultanhamam,Şişli,Bakırköy) 23 yıllık Bankacılık ve Finans Kariyerini değişik alanlarda sürdürmeyi amaçlayarak 1996 yılında reel sektör iş yaşamına erken emeklilik yaparak katılım sağladı.
Konusunda ve sektöründe güçlü konumda olan Zorlu Holding A.Ş.’de Finans ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu dönemde, Holding’in yapılanma çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde grubun aldığı yeni yatırım kararlarından biri olan Vestel A.Ş.’nin ve Denizbank’ın gruba katılımı ve yeniden yapılandırılması çalışmalarında aktif görevlerde bulundu.
2001 yılında Zorlu Holding A.Ş. deki görevinden kendi isteği ile ayrılarak,Finans danışmanlığı yanı sıra Bankacılık alanında da çalışmalarına devam etmiştir.(Egebank, Sitebank TMSF çalışmaları) Albarakatürk A.Ş. Sultanhamam Şube Müdürlüğü ve üst düzey yöneticilik görevleri)
Yönetim ve Eğitim Danışmalığı çalışmalarını bu dönemde daha aktif hale getirerek, Pazarlama ve satış konuları yanı sıra yurt içi ve yurt dışında çeşitli eğitimlere katılmış, bankacılık sektörü yanı sıra holding döneminde oldukça yoğun eğitim programlarını koordine etmiş ve bizzat eğitim vererek, özellikle Sultanhamam piyasasında edindiği tüm deneyimlerini çalışanlara aktarmıştır.
Eğitim çalışmaları aşamasında kariyerinde farklı öğretileri de benimseyerek Hastane ve Sağlık İşletmeciliği Yüksek Lisans eğitimini de tamamlamıştır.
1995-2000 yılları arasında İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesinde, dönemsel uygulamalı ve piyasa ağırlıklı pazarlama dersleri vererek öğrencilere farklı deneyimler katmıştır.
Bankacılık sektöründe mali tahlil, bilanço analizleri ve istihbarat başta olmak üzere ve özellikle tekstil sanayinin önemli merkezlerinden Eminönü-Mahmutpaşa piyasasındaki deneyimlerini de birleştirerek muhtelif bankalara Bankacılığa İlk Adım eğitimi,İş yaşamında profesyonel davranış, Mali Analiz Teknikleri, Ticari firmalara ise Pazarlama ve Satış konularına yönelik çeşitli eğitimler vermektedir.
Örgütsel davranış ve psikolojik danışmanlık konularında aldığı eğitimlerle desteklediği satış uzmanlığı konularında, görev aldığı firma ve kuruluşlarında önemli yapılanmalar ile birlikte saha satış işlemleri gerçekleştirmiştir.Satış ve satın alma uğraşıları arasında birçok kuruluşun bayi yapılanmaları ve satış örgütlerinin düzenlenmesi çalışmalarını devam ettirmektedir.
Satış adamları derneği kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.
Ayrıca 2006 yılından itibaren Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda ve Halk Bankası’nda eğitim dönemlerinde yürütülmekte olan Pazarlama ve Satış Koçluğu başta olmak üzere Bankoda Satış, Profesyonellik ve Beden Dili, İletişim Teknikleri gibi çeşitli eğitim programlarında Eğitmen ve Danışman olarak görev almıştır. İstanbul ve Anadolu’da konumunda güçlü kuruluşlara eğitim danışmanlığı yanı sıra yönetim danışmanlığı da vermektedir.
2010-2011 yılı eğitim döneminde de akademik olarak İstanbul’da T.C.Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde Bankacılık ve Sigortacılık ile Pazarlama Meslek Yüksek Okulunda Program Başkanı ve tam zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmış, 2011 yılından bu yana T.C.Okan Üniversitesi-Meslek Yüksek Okulunda tam zamanlı öğretim görevlisi ve Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Aldığı Egitimler:

İstihbarat Ve Mali Analiz Eğitimi Dr.Öztin Akgüç 1988
Kısa Vadeli Kredi Analiz Teknikleri Prof.Dr.Cevat Sarıkamış 1992
Yönetim Teknikleri Prof.Dr.İsmet Barutçugil 1993
Pazarlama Ve Satış Teknikleri Abd.Whırpull Comp. 1996
Satış Koçluğu Vestel Gmbh Almanya 1998
Beden Dili Ve İletişim Prof.Dr.Üstün Dökmen 1993
Etkili Konuşma Ve Türk Dili Can Gürzap 1995
4 Boyutlu Coachıng Ve Mentorluk 4 Boyutlu Koçluk Akademi 2011
Satış Koçluğu Vestel Gmbh Almanya 1998
Beden Dili Ve İletişim Prof.Dr.Üstün Dökmen 1993
Etkili Konuşma Ve Türk Dili Can Gürzap 1995
4 Boyutlu Coachıng Ve Mentorluk 4 Boyutlu Koçluk Akademi

DERYA BİÇİMOĞLU

DERYA BİÇİMOĞLU

Eğitimci, konuşmacı, araştırmacı, yazar. Sağlıklı bir toplumun sadece
öğrencilerin değil, ailelerin de eğitilmesiyle oluşturulabileceğine
inandığı için 20 yıllık öğretmenliğinin ardından ailelerin ihtiyaçlarına
yönelik çalışmaya karar vermiştir.
Bireylerin problemlerinin kaynağının genellikle çocukluklarına dayandığını
farkederek bu konuda Dr. Bülent Uran, Dr. Mehmet Başkak gibi ülkemizin
değerli regresyon ve hipnoz uzmanlarından uzun süreli eğitimler almıştır.
Eğitim yolculuğu Oğuz Saygın’la kesiştiğinde NLP, Hafıza Teknikleri, Hızlı
Okuma ve Zihin Haritaları gibi konularla dağarcığını genişletmiştir.
Verdiği seminerler ve eğitimlerin yanısıra, uyguladığı öğrenci koçlukları,
yaptığı TV programları ve yazılarıyla topluma sesini duyurmaktadır.

Aldığı Eğitimler
• Temel Psikoloji Eğitimi (Hacettepe)
• Pedagojik Formasyon (Hacettepe)
• Yaşam Koçluğu
• Öğrenci Koçluğu
• Hipnoz, Oto-hipnoz, Çocuk Hipnozu
• EFT teknikleri, Regresyon
• NLP (practitioner, master, trainer)
• Hafıza Teknikleri
• Hızlı Okuma
• Zihin Haritaları
• Sınav Kaygısı ve Stresle Baş Etme Yöntemleri
• Aile Danışmanlığı
• Zeka Türü ve Kişilik Analizi
• Neuroformat Uygulayıcılığı
• Toplam Kalite Yönetimi
• Zaman Yönetimi
Yaptığı Araştırma ve Çalışmalar
• Öfke Kontrolü
• Özel Eğitim Gerektiren Durumlar (Otizm, Disleksi ve Dikkat Eksikliği)
• Zeka Türünün Öğrenmeye Etkisi

FİLİZ BULUT

FİLİZ BULUT

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Filiz Bulut, rehber öğretmen olarak çalışmalarını tamamlamış ve 2012 yılında kişisel gelişim alanında çalışmalarına devam etmiştir.

• Yaşam Koçluğu,
• Nlp Practitioner
• Nlp Master Practitioner
• Eğitim-Öğrenci Koçluğu
• İlişki Koçluğu
• Nefes Koçluğu
• Ebeveyn Koçluğu
• EFT

Access Bars Eğitmenliği,Eğiticinin eğitimi,Programlarını tamamlayarak eğitimler ve seminerlerle bu süreci desteklemiştir.
Rehber öğretmenlik yaptığı dönem içinde 7-19 yaş Anne-Baba eğitimi formatörü olarak ortaokul ve lise seviyesinde velilere dönük eğitimler vermiştir.
Eğitmen koç olarak, her bireyin kendine özgü yapısı ve eşsiz olduğu inancıyla, danışanlarının ve öğrencilerinin potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını ve olumlu bakış açısı kazandırmayı amaçlayan eğitimler vermektedir.
Evli ve İki çocuk annesi olan Filiz Bulut, bireysel görüşmeler, eğitimler ve seminerler vermeye devam etmektedir.